Έγκριση εκπαιδευτικού προγράμματος για μαθητές Δημοτικού. «»Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι… Επικοινωνώ» (για μαθητές Δ΄, Ε΄και ΣΤ΄Δημοτικού)

Έγκριση ΥΠΠΕΘ του εκπαιδευτικού προγράμματος του Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε. Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο Φ

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε την έγκριση του εκπαιδευτικού προγράμματος  «Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι… Επικοινωνώ…» του Ινστιτούτου Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.), για μαθητές και εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Ν. Αττικής για το σχολικό έτος 2018-2019 από το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο και το ΥΠΠΕΘ για το σχολικό έτος 2018-2019.

Ετοιμαζόμαστε για μια ρητορική χρονιά των μαθητών και πολλές εκπαιδευτικές δράσεις!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε ηλεκτρονικά με το I.Ρ.Ε.Σ.Ε. στη διεύθυνση irese.rhetoric@gmail.com