Eναρκτήρια οργανωτική συνάντηση του προγράμματος Oxford Debates for Youths in Science Education

Kαι ξεκινάμε! Το πρόγραμμα Οδύσσεια ξεκίνησε επίσημα την 1η Οκτωβρίου 2018. Στις 28 και 29 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η εναρκτήρια συνάντηση των εταίρων του προγράμματος. Εκπρόσωποι του Κέντρου για την Προώθηση της Επιστήμης (CPN, Σερβία), του Κέντρου Ενεργειακής Έρευνας (ΕΝΕRGY, Εσθονία), του Ινστιτούτου Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) και του Ινστιτούτου Γεωφυσικής Πολωνικής Ακαδημίας Επιστημών (ΙG PAS, Πολωνία) συγκεντρώθηκαν στη Βαρσοβία για τη συζήτηση οργανωτικών θεμάτων και για τη διεξαγωγή ενός κατατοπιστικού σεμιναρίου στα Oxford Style Debates, Eίμαστε ενθουσιασμένοι!

And here we go! ?The project Odyssey started officially on 1st October 2018. On 28 and 29 of October  we had our first, kick-off meeting. Representatives of Center for the promotion of science (CPN, Serbia), Energy Discovery Center (ENERGY, Estonia),Hellenic Institute of Rhetorical and Communication Studies (IRESE, Greece) and Institute of Geophysics, Polish Academy of Sciences (IG PAS, Poland) gathered in Warsaw to discuss organisational issues but also get a comprehensive training in Oxford style debates. We’re so excited!?