27.03.2023. Eνημερωτική συνάντηση για το 5ο Φεστιβάλ Ρητορικής «Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι… Επικοινωνώ: Λόγος και μαγευτικές ιστορίες. Μιλώντας με τα παραμύθια, μιλώντας για τα παραμύθια…»

Τη Δευτέρα 27 Μαρτίου 2023 πραγματοποιήθηκε από τις Υπεύθυνες Πολιτιστικών Θεμάτων των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής, Α΄, Γ΄, Αθήνας, Πειραιά και από το Ινστιτούτο Ρητορικών & Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) διαδικτυακή ενημερωτική συνάντηση αναφορικά με τη διοργάνωση του 5ου Φεστιβάλ Ρητορικής «Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι… Επικοινωνώ: Λόγος και μαγευτικές ιστορίες. Μιλώντας με τα παραμύθια, μιλώντας για τα παραμύθια…», το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 7 Μαϊου 2023 στην Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδας – Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος.

Η φόρμα δήλωσης των μαθητών/τριών που θα συμμετέχουν ανά σχολείο μπορεί να συμπληρωθεί μέχρι τις 31 Μαρτίου 2023 και βρίσκεται παρακάτω:

Δηλώσεις συμμετοχής μαθητών στο

5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης: «Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι…Επικοινωνώ: Λόγος και

μαγευτικές ιστορίες. Μιλώντας με τα παραμύθια, μιλώντας για τα παραμύθια…» Διευθύνσεις Α/θμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας, Αν. Αττικής,

Γ΄ Αθήνας και Πειραιά, δια των Υπευθύνων Π.Θ. -Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (google.com);

ή στο ακόλουθο link:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeW75Ty8qs_T97p7vb7kKrjlYitKr1QdTvb9WdWyjz_DbSaVQ/viewform

Συνημμένα στο παρόν άρθρο βρίσκονται οι οδηγίες αναφορικά με τους κανόνες της διοργάνωσης και το υλικό για τα προτεινόμενα θέματα. ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 5ο Φεστιβάλ Ρητορικής και ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ_ΣΤΟ-5-ΦΕΣΤΙΒΑΛ-ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ-ΙΡΕΣΕ (7)