18.01.2023. 3o επιμορφωτικό σεμινάριο ρητορικής τέχνης σε εκπαιδευτικούς της Π.Ε. Α΄Αθήνας

Την Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2023 και ώρες 5.00-8.00μ.μ. ολοκληρώθηκε ο κύκλος των τριών επιμορφωτικών συναντήσεων σε εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης αναφορικά με το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Παιχνίδια ρητορικής τέχνης στο σχολείο». Στο πλαίσιο της συνάντησης οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί εξοικειώθηκαν με την τέχνη της ανταλλαγής επιχειρημάτων μέσα από ποικίλες βιωματικές και διαδραστικές δραστηριότητες μέσα σε ένα ιδιαίτερα φιλικό και συναδελφικό κλίμα. Ευχαριστούμε θερμά την υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων Π.Ε. της Διεύθυνσης Α΄Αθήνας για τη συμβολή της στην επιτυχή έκβαση της επιμορφωτικής δράσης. Αντίστοιχα, θερμό είναι και το ‘ευχαριστώ’  στη Διευθύντρια του 49ου ΔΣ Αθήνας, κα Ντόρα Τσιαγκάνη για τη ζεστή φιλοξενία της επιμορφωτικής δράσης.

How to have better conversations with friends, family — or anyone | University of California