13 & 14/5/2023. Πρόσκληση στους 3ους Θουκυδίδειους Ρητορικούς Αγώνες του Δ. Αλίμου στο πλαίσιο της Εβδομάδας Ειρήνης

Είναι μεγάλη τιμή και χαρά για το ΙΡΕΣΕ, στο πλαίσιο της συνεχιζόμενης συνεργασίας με τον Δήμο Αλίμου και τη Δημοτική Επιτροπή Παιδείας του Δήμου Αλίμου, που στηρίζουν με θέρμη τη ρητορική με ποικίλες εκπαιδευτικές δράσεις, να συμμετέχουμε και φέτος μαζί τους στην ευρύτερη εκπαιδευτική δράση «Εβδομάδα Ειρήνης στα σχολεία του Αλίμου». Καρπός αυτής της εκπαιδευτικής δράσης είναι ένα διήμερο εκδηλώσεων μαθητών/τριών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης το οποίο θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο και την Κυριακή 13 και 14 Μαϊου 2023. Στο πλαίσιο αυτού του διήμερου θα πραγματοποιηθούν και οι 3οι Θουκυδίδειοι Ρητορικοί Αγώνες για μαθητές/τριες Γυμνασίων και Λυκείων με θέμα «Μιλώντας για την ειρήνη, λοιπόν…» συνεχίζοντας την παράδοση προηγούμενων ετών. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στη διοργάνωση και σε όλους του συντελεστές!