20.5.2021. Συμμετοχή της αντιπροέδρου του ΙΡΕΣΕ, Ι. Μενδρινού στην έκδοση του βιβλίου «Το πάρτι της κυρίας Ίωσης»

Ένα βιβλίο γνώσεων με μυθοπλασία (παραμύθι) που γίνεται όχημα αγωγής και προαγωγής της υγείας για παιδιά προσχολικής και σχολικής ηλικίας, μέσα από την όμορφη εικονογράφηση της Νίκης Λεωνίδου. Το βιβλίο θα κυκλοφορήσει μέσα στον Ιούνιο
Όπως και στο προηγούμενο βιβλίο τους, έτσι και σε αυτό, οι συγγραφείς Φλώρα Κασσαβέτη, δημοσιογράφος υγείας και Δρ Σπύρος Μαζάνης παιδίατρος, όπως και η εκπαιδευτικός Ιωάννα Μενδρινού παραχωρούν τα δικαιώματά από τις πωλήσεις στο Πρότυπο Εθνικό Νηπιοτροφείο ΠΕΝ. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους! Κυρίως, στην αντιπρόεδρο του ΙΡΕΣΕ, Ιωάννα Μενδρινού! Είμαστε περήφανοι που σε έχουμε μαζί μας!