19 & 20 Oκτωβρίου 2019: Επιμορφωτικό σεμινάριο σε εκπαιδευτικούς Π.Ε. και Δ.Ε. του Νομού Σερρών

Την Παρασκευή και το Σάββατο 19 και 20 Οκτωβρίου 2019 οι Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. Σερρών (δια των υπευθύνων σχολικών δραστηριοτήτων) πραγματοποίησαν σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας επιμορφωτικό σεμινάριο διάρκειας 10 ωρών με θέμα: «Kαλλιεργώντας την προφορικότητα και τη ρητορική παιδεία».. Στο πλαίσιο του σεμιναρίου δόθηκε η ευκαιρία στους εκπαιδευτικούς να έρθουν σε βιωματική επαφή με τεχνικές, που καλλιεργούν την παραγωγή του προφορικού λόγου και της κριτικής σκέψης των μαθητών μέσα από την καλλιέργεια της επιχειρηματολογίας. Ευχαριστούμε όλους τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς για την ενεργό συμμετοχή τους και τις δύο ημέρες!
Εισηγήτρια του σεμιναρίου ήταν η Φωτεινή Εγγλέζου.