6/11/2017. Γ΄Κύκλος επιμορφωτικών σεμιναρίων εκπαιδευτικών με θέμα: «Σκέφτομαι, εκφράζομαι, επικοινωνώ… Καλλιεργώντας τις προφορικές και επικοινωνιακές δεξιότητες των μαθητών»

Τη Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε ο τρίτος κύκλος σεμιναρίων με θέμα: «Σκέφτομαι, εκφράζομαι, επικοινωνώ… Καλλιεργώντας τις προφορικές και επικοινωνιακές δεξιότητες των μαθητών», που διοργάνωσαν οι υπεύθυνες πολιτιστικών Π.Ε. Δ΄Αθήνας και Ανατολικής Αττικής σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) στο 1ο Δ.Σ. Βάρης. Εισηγητές του σεμιναρίου με θέμα «Από τη λέξη στην αφήγηση και τη δημιουργία ιστοριών στην σχολική τάξη» ήταν οι: α) Δημήτρης Μάλλης, Αφηγητής-Εκπαιδευτικός και β) Καλλιρόη Μουλά, Αφηγήτρια-Εκπαιδευτικός, μέλη του Ινστιτούτου Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.).