28.11.2023. «Aγώνες αυθόρμητου λόγου» για Γυμνάσια. Προπαρασκευαστικό επιμορφωτικό σεμινάριο για τους αγώνες Κεντρικής Μακεδονίας

Την Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2023 ενόψει της συνδιοργάνωσης των Αγώνων Επιχειρηματολογίας Λυκείων (Γενικών και Επαγγελματικών) και Αυθορμήτου Λόγου Γυμνασίων από τις ΔΔΕ Ημαθίας, Πέλλας Πιερίας και Κιλκίς και σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδος (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.), πραγματοποιήθηκε το πρώτο από τα τρία διαδικτυακά επιμορφωτικά σεμινάρια εκπαιδευτικών με θέμα «Αγώνες Αυθόρμητου Λόγου» για μαθητές/τριες Γυμνασίου. Εισηγήτρια του σεμιναρίου ήταν η Φωτεινή Εγγλέζου, πρόεδρος του ΙΡΕΣΕ. Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλα τα συμμετέχοντα σχολεία, μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς!