1-3 Ioυνίου 2023. Εκπροσώπηση του ΙΡΕΣΕ στο Διεθνές Συνέδριο Ρητορικής «Rhetoric as Strategic Thinking»

Η Ευρωπαϊκή Ρητορική Εταιρεία (Rhetoric Soceity of Europe) σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Γενικής Ρητορικής και το Ινστιτούτο Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης του  Πανεπιστημίου της Tübingen, διοργάνωσαν το διάστημα 1-3 Ιουνίου 2023 στο Πανεπιστήμιο της Tύμπινγκεν (Γερμανία) το 8ο Διεθνές Συνέδριο Ρητορικής με θέμα: «Η ρητορική ως στρατηγική σκέψη» / Rhetoric as strategic thinking.

Το Ινστιτούτο Ρητορικών  Επικοινωνιακών  Σπουδών Ελλάδας (ΙΡΕΣΕ) εκπροσωπήθηκε στο πλαίσιο του συνεδρίου με εισήγηση της προέδρου του, Φ. Εγγλέζου, η οποία, συμπληρωματικά, στο πλαίσιο των εργασιών του συνεδρίου, κλήθηκε ως μέλος της RSE να καταθέσει στην ολομέλεια την άποψή της για την προσφορά και τη δράση της Ευρωπαϊκής Ρητορικής Εταιρείας από το 2011 ως σήμερα.