8.11.2022. 3η συνάντηση αγώνων αντιλογίας (debate) προπτυχιακών φοιτητών/τριών του Τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιώς

Την Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η τρίτη επιμορφωτική συνάντηση αγώνων αντιλογίας (debate) μεταξύ προπτυχιακών φοιτητών/τριών του Τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιώς. Το θέμα αντιλογίας της αποψινής συνάντησης, βάσει του μοντέλου αντιλογίας Odyssey, ήταν: «Η συμμετοχή των ΗΠΑ στον ΟΗΕ προωθεί την παγκόσμια ειρήνη». Nικήτρια, μετά από ένα συναρπαστικό επιχειρηματολογικό αγώνα, αναδείχθηκε η ομάδα του αντιλόγου.

Οι συναντήσει αγώνων αντιλογίας διοργανώνονται από το  Εργαστήριο Στρατηγικής Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης του Πανεπιστημίου Πειραιώς σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.)