15.04.2022. Συγκρότηση σε σώμα του νέου ΔΣ του ΙΡΕΣΕ

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε τη συγκρότηση σε σώμα του νεοεκλεγέντος Διοικητικού Συμβουλίου του Ινστιτούτου Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) για την τριετία 2022-2025, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 15 Απριλίου, κατόπιν των αρχαιρεσιών που διεξήχθησαν τη Δευτέρα 4 Απριλίου 2022 κατά την Τακτική Γενική Συνέλευση των μελών του ΙΡΕΣΕ.

Τα τακτικά και αναπληρωματικά μέλη του νέου ΔΣ του ΙΡΕΣΕ είναι τα ακόλουθα:

Πρόεδρος: Φωτεινή Εγγλέζου, Δρ,  Διδάσκουσα Ρητορικής-Δημόσιου Λόγου στο Τμήμα Γλωσσικών και Διαπολιτισμικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Αντιπρόεδρος: Ιωάννης Μαριόλης, Πρόεδρος Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας Δ. Αλίμου

Γενική Γραμματέας: Μαρία Βαρδάκη, Δρ Παιδαγωγικής, Εκπαιδευτικός

Ειδική Γραμματέας: Θάλεια Παπακωνσταντίνου, Εκπαιδευτικός

Ταμίας: Νικολέττα Ντιούδη, Εκπαιδευτικός

Μέλος: Δημήτρης Μάλλης, Εκπαιδευτικός, Αφηγητής & Συγγραφέας

Μέλος: Αναστασία Προδρομίδου, Εκπαιδευτικός

Αναπληρωματικό μέλος: Άννα Κορακή, Εκπαιδευτικός, M.Α. Εκπαιδευτικής Ηγεσίας και Πολιτικής & M.Ed. Εφαρμοσμένης Παιδαγωγικής

Τα ονόματα των μελών της τριμελούς εξελεγκτικής επιτροπής είναι:

1)      Aναστασία Μηνδρινού, Εκπαιδευτικός, ΜΑ Θεατρικών Σπουδών (ΕΚΠΑ)

2)      Κωνσταντίνα Αντωνοπούλου, Εκπαιδευτικός, ΜΑ Ρητορικής (ΕΚΠΑ), Yποψ. Δρ στο ΕΜΠ

3)      Παναγιώτα Καραγιάννη, Εκπαιδευτικός, Διευθύντρια Δημοτικού Σχολείου, ΜΑ στην Οργάνωση και Διοίκηση Εκπαιδευτικών Μονάδων

Ως αναπληρωματικά μέλη εξελέγησαν οι:

1)      Koυράκη Χρύσα, Εκπαιδευτικός, Δρ Λογοτεχνίας, Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων  Διεύθυνσης Π.Ε. Ανατολικής Αττικής

2)      Δανοχρήστου Δώρα, Μέλος της Σχολικής Επιτροπής Π/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Δ. Αλίμου

Ευχαριστούμε το απελθέν Διοικητικό Συμβούλιο για την πολύτιμη συνεισφορά του. Ευχόμαστε δημιουργική και γόνιμη θητεία στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο με σκοπό την εκπλήρωση των στόχων του Ινστιτούτου Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (ΙΡΕΣΕ). Ευχαριστούμε όλες και όλους για την παρουσία σας στη Γενική Συνέλευση και για τη στήριξή σας.