6.10.2020. Έγκριση προγράμματος ρητορικής για μαθητές Π.Ε. και διοργάνωση Φεστιβάλ Ρητορικής «Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι… Επικοινωνώ…»

Με μεγάλη χαρά λάβαμε την με αρ. πρωτ. Φ.14/ΣΔ/92985/ΦΔ/134074/Δ1 έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για την εφαρμογή του προγράμματος «Παιχνίδια Ρητορικής Τέχνης στο Σχολείο: Σκέφτομαι… Εκφράζομαι… Επικοινωνώ…» και τη διεξαγωγή Φεστιβάλ Ρητορικής για τους μαθητές/τριες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κατά το σχολικό έτος 2020-2021..
Και αφού ο ρήτορας προσαρμόζεται κάθε φορά στη ρητορική περίσταση, και εμείς θα προσαρμοστούμε στις προκλήσεις των καιρών και θα καλλιεργήσουμε την digital ρητορική μας, εφόσον είναι αναγκαίο. Όπου υπάρχει όραμα, δεν νυχτώνει ποτέ! Όπου υπάρχει Λόγος, υπάρχει έκφραση και δημιουργία!