5 & 6 Σεπτεμβρίου 2019: Σεμινάριο Παιδαγωγικής Επικοινωνίας στη Λεόντειο Σχολή Ν. Σμύρνης

Την Πέμπτη 5 και την Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου 2019 η Λεόντειος Σχολή Νέας Σμύρνης σε συνεργασία με την Υπεύθυνη Προγραμμάτων Υγείας Π.Ε. Δ΄Αθήνας και το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) πραγματοποίησε ενδοσχολική επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Παιδαγωγική Επικοινωνία: Ενδυναμώνοντας την επαγγελματική ταυτότητα των εκπαιδευτικών μέσα από την καλλιέργεια δεξιοτήτων επικοινωνίας».

Εισηγήτριες – εμψυχώτριες των επιμορφωτικών ημερίδων:

α) Φωτεινή Εγγλέζου, Δρ Διδακτικής Γλώσσας και Ρητορικής, Πρόεδρος του Ινστιτούτου Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας, Επιστημονική Υπεύθυνη του προγράμματος της Παιδαγωγικής Επικοινωνίας και

β) Ιωάννα Μενδρινού, Δρ Θεατρολογίας, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπ/σης Δ’ Αθήνας