2-4 Μαρτίου 2018: 3οι Μαθητικοί Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Περιφέρειας Πελοποννήσου

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η διεξαγωγή των 3ων Μαθητικών Αγώνων Ρητορικής Τέχνης της Περιφέρειας Πελοποννήσου (2-4 Μαρτίου 2018). Τους αγώνες συν-διοργάνωσε το Εργαστήριο Αρχαίας Ρητορικής και Δραματικής Τέχνης του Τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου με την Περιφέρεια Πελοποννήσου – Π.Ε. Μεσσηνίας, το Δήμο Καλαμάτας, τη Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας, το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Β/θμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας, την Ελληνική Ένωση  για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση, τους Σχολικούς Συμβούλου Φιλολόγων του Ν. Μεσσηνίας, τον Σύνδεσμο Φιλολόγων Μεσσηνίας, το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) και τον Ρητορικό Όμιλο ΣΑΕΠΣ Πανεπιστημίου Πελοποννήσου.

ς